آغاز عملیات کاشت نهال صنوبر رقم نیگرا در 15هکتار از اراضی شرکت ملی پارس

عملیات کاشت نهال و احداث مزرعه چوب صنوبر رقم نیگرا به مساحت 15 هکتار و با تعداد 150 هزار اصله در واحد جنگلداری و باغبانی شرکت ملی پارس همزمان با شروع آیین نهال کاری توسط استاندار محترم اردبیل دکتر بهنامجو ، بصورت روزانه اقدام به کاشت و آبیاری آن نیز توسط پرسنل جهادگر عرصه تولید شرکت و با نظارت کارشناسان واحد جنگلداری و باغبانی شرکت ملی پارس انجام می شود.

  با تدابیر مدیریت شرکت ملی پارس در جهت توسعه جنگل زایی ، با توجه به رشد سریع درخت صنوبر و اینکه مرغوب ترین و باکیفیت ترین انواع چوب به شمار می رود، می توان با افزایش تولید و بالا بردن حجم برداشت در هر هکتار از اراضی زیرکشت صنوبر به بهبود درآمد شرکت ملی پارس کمک کرد تا ضمن حفظ ماهیت جنگل در کاهش فشار برای برداشت چوب از جنگل موجود و رفع نیاز صنایع از طریق تولید گونه صنوبر نیز جهت تنوع زیست محیطی نسبت به توسعه تجاری سازی چوب را زمینه خوبی نیز فراهم نمود.

لازم بذکر است صنوبر نیگرا به شکل یک تاج ستونی باریک است که در قسمت زیرین گسترده می‌شود. درخت صنوبر تنه راست و بلندی دارد و در تابستان ، پاییز نیز سبزی شان را حفظ می کند، درخت صنوبر نیگرا حساسیت چندانی به غشا باکتریایی، زنگ زدن و حساسیت بسیار به بیماری نقاط برگ ندارد. رطوب و خاک مرطوب را ترجیح میدهد و تا حدی به شرایط خشک حساس و مقاوم است.

🔹️ چوب صنوبر، پرکاربردترین و پرفروش ترین نوع چوب می باشد که این چوب به صورت رنگ شده در بازار عرضه می شود. نوع سخت چوب صنوبر از نظر قیمت بالاتر از نوع نرم آن است و از کاربردهای چوب صنوبر می توان در صنایع چوبی و مبلمان.. را نام برد.

درباره شرکت

براي توسعه و عمران دشت مغان ، سرمايه‌گذاريهاي قابل ملاحظه‌اي از منابع مالي كشور انجام شده است كه عمدتاً مصروف عمليـات احداث سد مخزني قزل قشلاق ، سد انحرافي اصلاندوز ، شبكه آبـرساني ، قطعه‌بندي ، تسطيح ، شبكة زهكشي و … شده است.

بمنظور بهره‌برداري مطلوب از سرمايه‌گذاريهاي بعمل‌ آمده و بازگشت اصولي آن از طريق افزايش توليدات زراعي و دامي و محصولات صنايع وابسته ، از 90هزار هكتار اراضي زير شبكه حدود 63 هزار هكتار بعهدة شركت كشت و صنعت و دامپروري مغان گذارده شد. بيش از 18000هكتار از اراضي فوق‌الذكر كه در جنوب شبكه اصلي قرار داشت، مي‌بايستي از طريق پمپاژ آب از كانال و توزيع آن در اراضي بالادست با استفاده ازتكنولوژي نوين كه اجباراً نياز به سرمايه‌گذاري و تأمين منابع مالي داشت به زيركشت برده مي‌شد.

لذا پس از انقلاب شكوهمند اسلامي ‌ضرورت تأسيس شركت‌ ملي‌ كشت‌ و صنعت و دامپروري پارس بعنوان راه حل مناسب و ضروري (با استفاده ازسرمايه‌هاي غير دولتي)براي بهره‌برداري از اراضي عمران نشده كشت و صنعت مغان انتخاب گرديد.

پرتال اطلاع رسانی شرکت ملی کشت و صنعت دامپروری پارس

آدرس: اردبیل، پارس آباد ، جاده پروژه منطقه عملیاتی شرکت ملی کشت و صنعت و دامپروری پارس

 

تلفن: 3-32175001 045  | فاکس: 32175022 045 | رایانامه info@parsagroinc.ir | کد پستی: 5693131961

شبکه های اجتماعی:   |   |   |

 

بازدید امروز: 42 | بازدید دیروز: 138 | بازدید کل: 18781

تمامی حقوق برای شرکت ملی کشت و صنعت دامپروری پارس محفوظ است.

Template Design:ardim Group