امور دامی و لبنی

واحد دامپروری در سال 1375 تأسیس و از سال 1386 از گوسفند داری به پرورش گاو شیری با ظرفیت  1000رأس مولد تغییر کاربری پیدا کرد . ابتدا با خرید 200 رأس تلیسه و 1500 تن شیر سالانه آغاز به فعالیت نمود و پس از خرید چند مرحله تلیسه و با استفاده از تلیسه های آبستن تولید داخل ، در حال حاضر به 1400 رأس دام ، 212 رأس تلیسه آبستن ،435 رأس گوساله از شیر گیری تا پای کل و 135 رأس گوساله نر رسیده است.

سالانه تولیدی بالغ بر 15 هزار تن شیر ، 200 تن گوشت ، 550 رأس گوساله نر و 550 رأس تلیسه رجیستر با خلوص خونی و تناژ تولیدی بالا دارد . همچنین سالانه حدود 15 هزار تن کود خشک دامی تولید می نماید که جهت توزیع و غنی نمودن مزارع شرکت مورد استفاده قرار می گیرد .

مجتمع دامپروری در دو بخش پرورش گاو شیری که شامل دام های مولد ( خشک و شیری ) ، تلیسه های پا به زا و گوساله های شیر خوار از بدو تولد تا زمان از شیر گیری بوده و همچنین بخش پرورش تلیسه که شامل گوساله های ماده از زمان شیر گیری تا دو ماه به زایمان مانده و به طور مجزا از هم می باشند فعالیت می نماید.

این مجموعه دارای یک کارخانه خوراک سازی نیمه اتوماتیک به ظرفیت 10 تن در ساعت ، یک شیر دوشی (24*2 پارالل) 48 واحدی نیمه اتوماتیک و 65 تن ظرفیت نگهداری شیر تولیدی در مخازن استیل و پلیت و چیلر برای تبرید تا زمان حمل ، سه دستگاه فیدر، 10 دستگاه تراکتور سبک و سنگین ، یکدستگاه بهروب ، یکدستگاه ماسه ریز، یکـدستگاه کمپرسی، دو دستگاه لودر ، یکـدستگاه تراکتور بیلـدار و چندین تریلی حمل خوراک و … می باشد.

درباره شرکت

براي توسعه و عمران دشت مغان ، سرمايه‌گذاريهاي قابل ملاحظه‌اي از منابع مالي كشور انجام شده است كه عمدتاً مصروف عمليـات احداث سد مخزني قزل قشلاق ، سد انحرافي اصلاندوز ، شبكه آبـرساني ، قطعه‌بندي ، تسطيح ، شبكة زهكشي و … شده است.

بمنظور بهره‌برداري مطلوب از سرمايه‌گذاريهاي بعمل‌ آمده و بازگشت اصولي آن از طريق افزايش توليدات زراعي و دامي و محصولات صنايع وابسته ، از 90هزار هكتار اراضي زير شبكه حدود 63 هزار هكتار بعهدة شركت كشت و صنعت و دامپروري مغان گذارده شد. بيش از 18000هكتار از اراضي فوق‌الذكر كه در جنوب شبكه اصلي قرار داشت، مي‌بايستي از طريق پمپاژ آب از كانال و توزيع آن در اراضي بالادست با استفاده ازتكنولوژي نوين كه اجباراً نياز به سرمايه‌گذاري و تأمين منابع مالي داشت به زيركشت برده مي‌شد.

لذا پس از انقلاب شكوهمند اسلامي ‌ضرورت تأسيس شركت‌ ملي‌ كشت‌ و صنعت و دامپروري پارس بعنوان راه حل مناسب و ضروري (با استفاده ازسرمايه‌هاي غير دولتي)براي بهره‌برداري از اراضي عمران نشده كشت و صنعت مغان انتخاب گرديد.

پرتال اطلاع رسانی شرکت ملی کشت و صنعت دامپروری پارس

آدرس: اردبیل، پارس آباد ، جاده پروژه منطقه عملیاتی شرکت ملی کشت و صنعت و دامپروری پارس

 

تلفن: 3-32175001 045  | فاکس: 32175022 045 | رایانامه info@parsagroinc.ir | کد پستی: 5693131961

شبکه های اجتماعی:   |   |   |

 

بازدید امروز: 151 | بازدید دیروز: 249 | بازدید کل: 9520

تمامی حقوق برای شرکت ملی کشت و صنعت دامپروری پارس محفوظ است.

Template Design:ardim Group