استراتژی تولیدات دامی

اهم اهداف و استراتژی های دامپروری بشرح ذیل می باشد؛

– افزایش کمی و کیفی تولیدات تا بتواند نه تنها تا حد توان نیازهای لبنی و پروتئینی منطقه را تأمین نماید بلکه هر چه بیشتر سهمی مثبت در تأمین نیازهای استان و حتی کشور ایفا نماید و از پتانسیل موجود در منطقه به بهترین شکل بهره برداری نموده و مواد خام زراعی را به محصولات قابل مصرف برای انسان تبدیل نماید.

– اصلاح دام های موجود در منطقه و مملکت که این رسالت از طریق فروش دام های اصلاح نژاد شده در منطقه به حقیقت پیوسته و با تزریق این دام ها به دامداری های سطح منطقه ، نهایتاً دامداران کوچک هم دارای دام های با ضریب تبدیل بهتر و تولید بیشتر می باشند.

– ارتقاء و افزایش اطلاعات دامداران و دامپروران منطقه با مراجعه و مشاهده امکانات و روش کار و حتی گرفتن مشاوره از نیروهای متخصص و تحصیل کرده شرکت.

– اقدام به افزایش ظرفیت دامپروری از 1000 رأس مولد به 2500 رأس مولد که تمام اقدامات و مجوزهای آن گرفته شده و در مرحله کلنگ زنی می باشد.

– از دیگر برنامه های آتی در رابطه با دامپروری شرکت ، احداث کارخانه شیر و تکمیل زنجیره نهایی تولیدات خام شرکت به محصول مصرف می باشد که در دست بررسی و تجزیه و تحلیل می باشد. که قطعاً با افزایش و گسترش دامپروری و همچنین تأسیس کارخانه لبنی اشتغالزائی نیز به همراه خواهد داشت.

درباره شرکت

براي توسعه و عمران دشت مغان ، سرمايه‌گذاريهاي قابل ملاحظه‌اي از منابع مالي كشور انجام شده است كه عمدتاً مصروف عمليـات احداث سد مخزني قزل قشلاق ، سد انحرافي اصلاندوز ، شبكه آبـرساني ، قطعه‌بندي ، تسطيح ، شبكة زهكشي و … شده است.

بمنظور بهره‌برداري مطلوب از سرمايه‌گذاريهاي بعمل‌ آمده و بازگشت اصولي آن از طريق افزايش توليدات زراعي و دامي و محصولات صنايع وابسته ، از 90هزار هكتار اراضي زير شبكه حدود 63 هزار هكتار بعهدة شركت كشت و صنعت و دامپروري مغان گذارده شد. بيش از 18000هكتار از اراضي فوق‌الذكر كه در جنوب شبكه اصلي قرار داشت، مي‌بايستي از طريق پمپاژ آب از كانال و توزيع آن در اراضي بالادست با استفاده ازتكنولوژي نوين كه اجباراً نياز به سرمايه‌گذاري و تأمين منابع مالي داشت به زيركشت برده مي‌شد.

لذا پس از انقلاب شكوهمند اسلامي ‌ضرورت تأسيس شركت‌ ملي‌ كشت‌ و صنعت و دامپروري پارس بعنوان راه حل مناسب و ضروري (با استفاده ازسرمايه‌هاي غير دولتي)براي بهره‌برداري از اراضي عمران نشده كشت و صنعت مغان انتخاب گرديد.

پرتال اطلاع رسانی شرکت ملی کشت و صنعت دامپروری پارس

آدرس: اردبیل، پارس آباد ، جاده پروژه منطقه عملیاتی شرکت ملی کشت و صنعت و دامپروری پارس

 

تلفن: 3-32175001 045  | فاکس: 32175022 045 | رایانامه info@parsagroinc.ir | کد پستی: 5693131961

شبکه های اجتماعی:   |   |   |

 

بازدید امروز: 46 | بازدید دیروز: 152 | بازدید کل: 8807

تمامی حقوق برای شرکت ملی کشت و صنعت دامپروری پارس محفوظ است.

Template Design:ardim Group