امور زیربنایی

معاونت طرح وتوسعه از همان ابتدا با مدیریتی کاملا علمی و تخصصی در ریل صحیح توسعه قرار گرفت و با استفاده از نیروهای متعهد و دلسوز و در چهارچوب وجود چارت منظم باعث ایجاد یک نقشه راه گسترده گردید و به موازات آن میزان تولید و بهره وری در شرکت روز به روز افزایش یافت .معاونت طرح و توسعه از سه بخش مدیریتی به ترتیب ، الف) مدیریت امور عمران و ساختمان ، ب) مدیریت امور توسعه و نگهداری سامانه های آبیاری ، ج) مدیریت امور هماهنگی ماشین آلات تشکیل یافته است . که در کنار همدیگر  یک مجموعه منسجم را شکل داده اند

معاونت طرح و توسعه در برخی از پروژه هایی که از اهمیت خاصی برخوردار هستند با انتخاب مدیران پروژه ، آنها را نظارت       می نماید که برخی از پروژه های در دست اجرا  بصورت ذیل می باشد:

  1. اجرای شبکه فرعی آبیاری کم فشار اراضی 2060 هکتاری: عملیات اجرایی پروژه فوق در مورخه 10/12/1398 با نظارت شرکت مهندسین مشاور آذربند ساز اردبیل شروع گردید. در اجرای پروژه فوق 31 نفر بصورت مستقیم مشغول فعالیت بوده و از حدود 40% پیشرفت فیزیکی برخوردار است. هدف از اجرای پروژه فوق تبدیل 2060 هکتار از اراضی دیمی به سیستم آبیاری نوین می باشد.
  2. اجرای سیستم آبیاری تحت فشار اراضی مابین پارس 1 و 2 (پادار): عملیات اجرایی پروژه فوق در مورخه 04/08/1396 با نظارت شرکت مهندسین مشاور آذربند ساز اردبیل شروع گردید. در اجرای پروژه فوق 9 نفر در پست های مختلف مشغول فعالیت بوده و حدود 27% پیشرفت فیزیکی دارد. و هدف از اجرای پروژه فوق تبدیل 1380 هکتار از اراضی دیمی به سیستم آبیاری نوین می باشد.
  3. اجرای خط انتقال اصلی و استخرهای ذخیره شبکه آبیاری تحت فشار اراضی ما بین پارس 1و 2 (پادرا): عملیات اجرایی پروژه فوق در مورخه 06/06/1398 به پیمانکار مربوطه (شرکت آراز بتن سازه) واگذار گردید. در پروژه صدرالذکر 11 نفر به صورت مستقیم در قسمتهای مختلف پروژه مشغول فعالیت بوده و پروژه از 69% پیشرفت فیزیکی برخوردار می باشد. هدف از اجرای پروژه فوق آبرسانی از کانال مغان به طول 3600 متر به اراضی 1380 هکتاری پادار می باشد.
  4. احداث ابنیه فنی و سازه آبگیر ایستگاه پمپاژ اصلی: عملیات اجرایی پروژه فوق توسط شرکت پیمانکاری اتصال مکانیک در مرخه 31/3/1398 با نظارت شرکت مهندسین مشاور آذربند ساز اردبیل شروع گردید. در احداث ابنیه فنی و سازه آبگیر پروژه فوق 8 نفر مشغول بکار بوده و از پیشرفت فیزیکی 65% برخوردار است. هدف از اجرای پروژه صدرالذکر تامین آب از کانال اصلی مغان توسط پمپاژ اصلی و انتقال آن با سرعت 966 لیتر در ثانیه به استخرهای ذخیره آب به حجم 10000 مترمکعب جهت آبرسانی به اراضی 1380 هکتاری پادار می باشد.

 

 

 

 مدیریت امور عمران و ساختمان :

بخش امور عمران و ساختمان از مهندسان مجرب در رشته ها و گرایش های مختلف تشکیل یافته است که کلیه پروژه های عمرانی را در راستای سیاستهای سرمایه گذاری کوتاه مدت ، میان مدت و بلند مدت و در جهت پیشرفت و شکوفایی شرکت ملی کشت و صنعت و دامپروری پارس به نحو مطلوب انجام داده و به بهره برداری می رسانند . که برخی از پروژه های در دست اجرا بصورت جدول ذیل می باشد:

  1. پروژه سد زیتون: عملیات اجرایی این پروژه در مورخه 12/11/1398 و با نظارت عوامل فنی و مهندسان مجرب شرکت پارس شروع گردید. در اجرای پروژه فوق 23 نفر مشغول فعالیت بوده است و این پروژه با همت نیروهای خود شرکت در مورخه 25/03/1399 به بهره برداری رسید و هدف از احداث سد، مهار آبهای سطحی و پایاب مزارع پارس 4 و تامین آب 380 هکتار از اراضی شرکت می باشد.
  2. پروژه احداث سیلوی روباز (ذرت علوفه ای) برای دامپروری: پروژه فوق در مورخه 30/03/1399 کلنگ زنی گردید و تمام عملیات طراحی، نظارت و اجرای پروژه توسط مهندسان شرکت پارس انجام شد. در اجرای پروژه صدرالذکر 22 نفر در بخشهای مختلف مشغول بکار بوده اند و هدف از اجرای پروژه انبار علوفه ذرت دام با ظرفیت 7180 تن می باشد که در مورخه 30/06/1399 به مرحله بهره بر داری رسید.
  3. احداث کارخانه آسیاب میکسر دامپروری: کارخانه آسیاب میکسر دامپروری در مورخه 13/04/1398 و توسط عوامل شرکت پارس شروع گردید. در مورخه 30/07/1398 به بهره برداری رسید و در پروژه فوق 16 نفر از نیروهای شرکت مشغول فعالیت بودند و هدف از احداث کارخانه فوق خرد کردن علوفه های خشک و انبار علوفه های خرد شده دامپروری می باشد.
  4. احداث مخزن ذخیره آب با ظرفیت 1400 مترمکعب: عملیات اجرایی پروژه در مروخه 31/03/1398 و با نطارت مهندسان شرکت پارس و نیروهای داخلی شروع گردید. در اجرای پروژه فوق 12 نفر از نیروهای شرکت بصورت مستقیم فعالیت هستند و هدف از احداث مخزن جهت ذخیره و آبرسانی به اراضی دیمی پارس 4 می باشد.

علاوه بر پروژه های یاد شده چندین پروژه دیگر نیز زیر نظر مدیریت عمران و ساختمان و با نظارت کامل در حال اجرا می باشد.

درباره شرکت

براي توسعه و عمران دشت مغان ، سرمايه‌گذاريهاي قابل ملاحظه‌اي از منابع مالي كشور انجام شده است كه عمدتاً مصروف عمليـات احداث سد مخزني قزل قشلاق ، سد انحرافي اصلاندوز ، شبكه آبـرساني ، قطعه‌بندي ، تسطيح ، شبكة زهكشي و … شده است.

بمنظور بهره‌برداري مطلوب از سرمايه‌گذاريهاي بعمل‌ آمده و بازگشت اصولي آن از طريق افزايش توليدات زراعي و دامي و محصولات صنايع وابسته ، از 90هزار هكتار اراضي زير شبكه حدود 63 هزار هكتار بعهدة شركت كشت و صنعت و دامپروري مغان گذارده شد. بيش از 18000هكتار از اراضي فوق‌الذكر كه در جنوب شبكه اصلي قرار داشت، مي‌بايستي از طريق پمپاژ آب از كانال و توزيع آن در اراضي بالادست با استفاده ازتكنولوژي نوين كه اجباراً نياز به سرمايه‌گذاري و تأمين منابع مالي داشت به زيركشت برده مي‌شد.

لذا پس از انقلاب شكوهمند اسلامي ‌ضرورت تأسيس شركت‌ ملي‌ كشت‌ و صنعت و دامپروري پارس بعنوان راه حل مناسب و ضروري (با استفاده ازسرمايه‌هاي غير دولتي)براي بهره‌برداري از اراضي عمران نشده كشت و صنعت مغان انتخاب گرديد.

پرتال اطلاع رسانی شرکت ملی کشت و صنعت دامپروری پارس

آدرس: اردبیل، پارس آباد ، جاده پروژه منطقه عملیاتی شرکت ملی کشت و صنعت و دامپروری پارس

 

تلفن: 3-32175001 045  | فاکس: 32175022 045 | رایانامه info@parsagroinc.ir | کد پستی: 5693131961

شبکه های اجتماعی:   |   |   |

 

بازدید امروز: 0 | بازدید دیروز: 157 | بازدید کل: 9526

تمامی حقوق برای شرکت ملی کشت و صنعت دامپروری پارس محفوظ است.

Template Design:ardim Group