اکبر محمدزاده مدیر عامل شرکت ملی پارس در مصاحبه با شبکه جهانی سحر: تولید سالانه بیش از 15 هزار تن ذرت بذری در کشور و سهم عمده شرکت ملی پارس در تامین بذر و تولید این محصول مهم در سطح کشور

مدیر عامل شرکت ملی پارس در مصاحبه با شبکه جهانی سحر با بیان اینکه در دشت مغان بیش از ۴۰ نوع محصول بصورت متنوع کشت می شود، تصریع کردند، دشت مغان با توجه به شرایط اقلیمی و توپوگرافی خاص، از کشت زراعی متداوم و متنوع برخورد دار است.
وی در ادامه افزودند: کاشت محصول بادام زمینی با کشت 6 هزار هکتار در سال یکی از کشت های استثنایی در دشت مغان می باشد و همچنین مدیر عامل شرکت ملی پارس از تولید ذرت بذری 704 رقم سینگل گراس با برند شرکت ملی پارس که سهم عمده ای در تولید و تامین نیاز بذری کشور دارد، خبر داد که سالانه بیس از 15هزار تن ذرت بذری در کشور تولید و استحصال می شود.

محمدزاده در پایان با اشاره به اینکه کشت کلزا در دشت مغان، یکی از محصولات استراتژیک کشور است و از این محصول مهم فرآورده های روغنی همچون روغن کانولا استخراج می شود که علاوه بر تامین نیاز بازار داخلی میتواند با صادرات به کشورهای همسایه همانند آذربایجان و حوزه قفقاز در تامین نیاز مصرفی بازار این کشورها منجرشود.

درباره شرکت

براي توسعه و عمران دشت مغان ، سرمايه‌گذاريهاي قابل ملاحظه‌اي از منابع مالي كشور انجام شده است كه عمدتاً مصروف عمليـات احداث سد مخزني قزل قشلاق ، سد انحرافي اصلاندوز ، شبكه آبـرساني ، قطعه‌بندي ، تسطيح ، شبكة زهكشي و … شده است.

بمنظور بهره‌برداري مطلوب از سرمايه‌گذاريهاي بعمل‌ آمده و بازگشت اصولي آن از طريق افزايش توليدات زراعي و دامي و محصولات صنايع وابسته ، از 90هزار هكتار اراضي زير شبكه حدود 63 هزار هكتار بعهدة شركت كشت و صنعت و دامپروري مغان گذارده شد. بيش از 18000هكتار از اراضي فوق‌الذكر كه در جنوب شبكه اصلي قرار داشت، مي‌بايستي از طريق پمپاژ آب از كانال و توزيع آن در اراضي بالادست با استفاده ازتكنولوژي نوين كه اجباراً نياز به سرمايه‌گذاري و تأمين منابع مالي داشت به زيركشت برده مي‌شد.

لذا پس از انقلاب شكوهمند اسلامي ‌ضرورت تأسيس شركت‌ ملي‌ كشت‌ و صنعت و دامپروري پارس بعنوان راه حل مناسب و ضروري (با استفاده ازسرمايه‌هاي غير دولتي)براي بهره‌برداري از اراضي عمران نشده كشت و صنعت مغان انتخاب گرديد.

پرتال اطلاع رسانی شرکت ملی کشت و صنعت دامپروری پارس

آدرس: اردبیل، پارس آباد ، جاده پروژه منطقه عملیاتی شرکت ملی کشت و صنعت و دامپروری پارس

 

تلفن: 3-32175001 045  | فاکس: 32175022 045 | رایانامه info@parsagroinc.ir | کد پستی: 5693131961

شبکه های اجتماعی:   |   |   |

 

بازدید امروز: 28 | بازدید دیروز: 138 | بازدید کل: 18767

تمامی حقوق برای شرکت ملی کشت و صنعت دامپروری پارس محفوظ است.

Template Design:ardim Group