عملیات لایروبی دریاچه ها و مخازن ذخیره آب در اراضی تحت پوشش شرکت ملی پارس

عملیات لایروبی دریاچه ها و مخازن ذخیره آب در اراضی تحت پوشش شرکت ملی پارس

به گزارش روابط عمومی شرکت، عملیات لایروبی دریاچه ها و مخازن ذخیره آب به منظور بهبود عملکرد و تسهیل آبرسانی به اراضی تحت پوشش شرکت ملی پارس و همچنین احیای آبگذری در نقاط تحویل آب به شبکه های تحت پوشش و تأمین آب پایدار اراضی پایین دست واحدهای تولیدی شرکت ، با دستور #مهندس اکبرمحمدزاده مدیر عامل شرکت ملی پارس آغاز شد.

عملیات لایروبی رسوبات با حجم ضخامت بیش از یک متر حاصل از انباشت لای قدیمی در دریاچه ها و مخازن ذخیره آب با بیش از ده سال، توسط اکیب واحد معاونت طرح و توسعه شرکت ملی پارس در حال پاکسازی می باشد.

#جهادگران عرصه تولید
#مهندس اکبرمحمدزاده
#عملیات_لایروبی

درباره شرکت

براي توسعه و عمران دشت مغان ، سرمايه‌گذاريهاي قابل ملاحظه‌اي از منابع مالي كشور انجام شده است كه عمدتاً مصروف عمليـات احداث سد مخزني قزل قشلاق ، سد انحرافي اصلاندوز ، شبكه آبـرساني ، قطعه‌بندي ، تسطيح ، شبكة زهكشي و … شده است.

بمنظور بهره‌برداري مطلوب از سرمايه‌گذاريهاي بعمل‌ آمده و بازگشت اصولي آن از طريق افزايش توليدات زراعي و دامي و محصولات صنايع وابسته ، از 90هزار هكتار اراضي زير شبكه حدود 63 هزار هكتار بعهدة شركت كشت و صنعت و دامپروري مغان گذارده شد. بيش از 18000هكتار از اراضي فوق‌الذكر كه در جنوب شبكه اصلي قرار داشت، مي‌بايستي از طريق پمپاژ آب از كانال و توزيع آن در اراضي بالادست با استفاده ازتكنولوژي نوين كه اجباراً نياز به سرمايه‌گذاري و تأمين منابع مالي داشت به زيركشت برده مي‌شد.

لذا پس از انقلاب شكوهمند اسلامي ‌ضرورت تأسيس شركت‌ ملي‌ كشت‌ و صنعت و دامپروري پارس بعنوان راه حل مناسب و ضروري (با استفاده ازسرمايه‌هاي غير دولتي)براي بهره‌برداري از اراضي عمران نشده كشت و صنعت مغان انتخاب گرديد.

پرتال اطلاع رسانی شرکت ملی کشت و صنعت دامپروری پارس

آدرس: اردبیل، پارس آباد ، جاده پروژه منطقه عملیاتی شرکت ملی کشت و صنعت و دامپروری پارس

 

تلفن: 3-32175001 045  | فاکس: 32175022 045 | رایانامه info@parsagroinc.ir | کد پستی: 5693131961

شبکه های اجتماعی:   |   |   |

 

بازدید امروز: 17 | بازدید دیروز: 138 | بازدید کل: 18756

تمامی حقوق برای شرکت ملی کشت و صنعت دامپروری پارس محفوظ است.

Template Design:ardim Group